Zarówno Iwona Kosiorek (WKS Grunwald Poznań) jaki i Michał Łoniewski (AZS AWF Warszawa), nie zdołali wywalczyć dziś kwalifikacji do IO w Londynie. Na rozgrywanym w Baku turnieju kwalifikacyjnym do IO, Poznanianka walcząca w kategorii +67 kg, uległa w pierwszej Walce Marokance Wiam Dislam, zajmując ostatecznie miejsca 9 -16. Michał Łoniewski startujący w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej -68kg, wygrał trzy pierwsze pojedynki, kolejno z Libańczykiem Michaelem Samachą, Tajwańczykiem Te Tzu Chuang oraz zawodnikiem Tażykistanu Farkhodem Negmatovem. W czwartym starciu, o wejście do ćwierćfinału warszawiak uległ 3-9 reprezentantowi Turcji Servetowi Tazegul, plasując się na miejscach 5-8. Łoniewski powtórzył tym samym wczorajszy wynik swojej koleżanki klubowej Katarzyny Wieczorek, która w kategorii -67 kg, znalazła się również w grupie miejsc 5-8.

Zarówno Iwona Kosiorek (WKS Grunwald Poznań) jaki i Michał Łoniewski (AZS AWF Warszawa), nie zdołali wywalczyć dziś kwalifikacji do IO w Londynie. Na rozgrywanym w Baku turnieju kwalifikacyjnym do IO, Poznanianka walcząca w kategorii +67 kg, uległa w pierwszej Walce Marokance Wiam Dislam, zajmując ostatecznie miejsca 9 -16. Michał Łoniewski startujący w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej -68kg, wygrał trzy pierwsze pojedynki, kolejno z Libańczykiem Michaelem Samachą, Tajwańczykiem Te Tzu Chuang oraz zawodnikiem Tażykistanu Farkhodem Negmatovem. W czwartym starciu, o wejście do ćwierćfinału warszawiak uległ 3-9 reprezentantowi Turcji Servetowi Tazegul, plasując się na miejscach 5-8. Łoniewski powtórzył tym samym wczorajszy wynik swojej koleżanki klubowej Katarzyny Wieczorek, która w kategorii -67 kg, znalazła się również w grupie miejsc 5-8.

W dniu jutrzejszym w Baku wystąpi ostatni z Polaków Piotr Paziński (AZS AWF Warszawa) w kategorii -80kg.

Zapraszamy również do oglądania walk na żywo, które transmituje azerska telewizja internetowa, pod adresem: http://www.yildiz.tv/?act=dvr&chan=idmanaz