W drugim dniu Mistrzostw Europy Kadetów, rozgrywanych w od czwartku 7 lipca, w stoicy Gruzji Tblisi, reprezentanci Polski: Patrycja Adamkiewicz kat. -41 kg (MUKS Białe Tygrysy Jarocin) i Albert Millert kat. -45 kg (AZS OŚ Poznań), zdobyli pierwsze w historii taekwondo olimpijskiego w Polsce, złote medale w tej kategorii wiekowej.

W drugim dniu Mistrzostw Europy Kadetów, rozgrywanych w od czwartku 7 lipca, w stoicy Gruzji Tblisi, reprezentanci Polski: Patrycja Adamkiewicz kat. -41 kg (MUKS Białe Tygrysy Jarocin) i Albert Millert kat. -45 kg (AZS OŚ Poznań), zdobyli pierwsze w historii taekwondo olimpijskiego w Polsce, złote medale w tej kategorii wiekowej.

Patrycja Adamkiewicz, w drodze po złoto stoczyła 3 pojedynki kolejno z: Francescą Radaelli – Włochy 14:5, Aliaksandrą Stankevich – Białoruś 10:7, Emily Watson – Wielka Brytania 6:1. W finale swojej kategorii pokonała Chorwatkę Anamariję Petrivic 6:4.

Z kolei Albert Millert aby stanąć na najwyższym stopniu podium musiał stoczyć pięć wygranych    walk kolejno z: Hilell Zaritsky – Izrael 9:4, Simone Crescenzi – Włochy 8:4, Soso Kvartskhava – Gruzja 14:8, Javier Ramos Vicente – Hiszpania 13:1. W walce o złoto młody Poznaniak pokonał Bułgara Daniela Turnova 8:5.

Mistrzostwa Europy Kadetów potrwają do niedzieli 10 lipca. Polskę poza wspomnianymi Mistrzami Europy,  reprezentuje jeszcze siedmioro kadetów. W dniu jutrzejszym walki stoczą: Karol Robak (AZS OŚ Poznań) kat. -53kg, Mikołaj Szaferski (AZS OŚ Poznań) kat. -57kg i Marta Grabowska (KS Rapid Śrem) kat. -51kg. W niedzielę na maty wyjdą: Adam Kowalski (UKS Taebaek Bielany) kat. -61kg, Kamil Kwiatkowski (AZS OŚ Poznań) kat. +65 kg, Magdalena Rochowiak (AZS OŚ Poznań) kat. -55kg, Dagmara Hunold (UKS Jedynka Jarocin) kat. +59kg.