Dziś zakończyła się rywalizacja naszej dyscypliny podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Aleksandra Kowalczuk podczas ostatniego dnia turnieju wywalczyła bardzo dobry wynik – ostatecznie zajmując 5 miejsce. Emocjonująca i zacięta walka o medal dostarczyła bardzo dużo emocji. Gratulujemy tak dobrej postawy i tak dobrej walki.
Również gratulujemy naszej drugiej zawodniczce: Patrycji Adamkiewicz, która reprezentowała nasz kraj i naszą dyscyplinę na Igrzyskach Olimpijskich. Patrycja walczyła drugiego dnia i niestety zakończyła turniej po pierwszej walce.
Podziękowania również kierujemy w stronę Karola Robaka, który pomagał dziewczynom bezpośrednio jako sparing partner, będąc z reprezentacją podczas całego wyjazdu oraz trenerowi reprezentacji olimpijskiej Waldemarowi Łakomemu. Jesteśmy dumni z naszych dziewczyn i z optymizmem patrzymy w przyszłość.
Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają i kibicują naszej dyscyplinie i podczas Igrzysk Olimpijskich mocno dopingowali Patrycję i Aleksandrę. Jutro cała nasza reprezentacja wraz z Prezesem Arturem Chmielarzem wraca do kraju.