W pierwszym dniu Taekwondo Austrian Open 2010 w Insbruku Polacy z klubów AZS AWF Warszawa, AZS OŚ Poznań, AZS UWM Olsztyn, ULKS Borne Sulinowo oraz MUKS Pietnastka Bydgoszcz wywalczyli siedem medali (jeden srebrny oraz sześć brązowych)

W dniach 5 i 6 czerwca w Insbruku w Austrii odbywają się Otwarte Mistrzostwa Austrii w Taekwondo w kategoriach wiekowych kadet, junior oraz senior. W zawodach tych swoje reprezentacje wystawiło bardzo dużo klubów z Polski. I tak w turnieju tym można zobaczyć start zawodników i zawodniczek z: AZS AWF Warszawa, AZS UWM Olsztyn, AZS OŚ Poznań, ULKS Borne Sulinowo, TKKF Promyk Ciechanów, UKS Andros Puławy, UKS G8 Bielany, ZSS Nr 50 w Warszawa, Bydgoszczy (Bydgoszcz Taekwondo Team).

W zawodach wystartowało łącznie prawie 950 zawodników z 37 krajów oraz 182 drużyn klubowych oraz reprezentacji krajowych. Walki rozgrywane są na 10 matach. Zawody zaliczane są do kategorii "A" przez Europejską Unię Taekwondo.

W pierwszym dniu Taekwondo Austrian Open 2010 w Insbruku Polacy wywalczyli sześć medali, w tym jeden srebrny i pięć brązowych. I tak 2. miejsce w kategorii juniorek do 63 kg Katarzyna Lis - MUKS Pietnastka Bydgoszcz (Bydgoszcz Taekwondo Team). Brązowe krążki wywalczyli:

• w kategorii kadetów do 45 kg Albert Millert z AZS OŚ Poznań
  • w kategorii juniorów do 45 kg Jarosław Mecmajer z AZS OŚ Poznań
  • w kategorii juniorek do 42 kg Klaudia Włodarczak z ULKS Borne Sulinowo oraz Daria Ferenc z BKS Centrum Bydgoszcz
  • w kategorii seniorek do 49 kg Beata Przewłocka z AZS UWM Olsztyn
  • w kategorii seniorek do 67 kg Aleksandra Anisiewicz z AZS AWF Warszawa

GRATULACJE!

Jutro kolejny dzień walk. Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie zawodów: http://austrianopen.otdv.at/