Brązowy medal naszych zawodniczek na Austria Open Poomsae G1!
W dniach 20–21 czerwca 2026 r. w Wiedniu odbył się turniej Austria Open Poomsae G1, zaliczany do cyklu Pucharu Świata, na który pojechała Kadra Narodowa Poomsae w składzie:
Martyna Pietkun - kat. Junior
Maja Dziurny- kat. Junior
Julia Dryl - kat. Junior
Katarzyna Kmieciak - kat. Senior
Patrycja Perner - kat. Senior
Sara Elisabeth Magnem - kat. U50
Paweł Baranowski - kierownik ekipy
Maja Dziurny- kat. Junior
Julia Dryl - kat. Junior
Katarzyna Kmieciak - kat. Senior
Patrycja Perner - kat. Senior
Sara Elisabeth Magnem - kat. U50
Paweł Baranowski - kierownik ekipy
W sobotę rozegrano konkurencje indywidualne, natomiast w niedzielę zawodnicy rywalizowali w konkurencjach par, zespołów oraz freestyle. W startach indywidualnych nasze zawodniczki zaprezentowały wysoki poziom sportowy, wygrywając pierwsze pojedynki, jednak w kolejnych rundach musiały uznać wyższość rywalek.
Niedzielne zmagania przyniosły brązowy medal w konkurencji zespołowej juniorek, wywalczony przez:
Julia Dryl (BKT Huzar)
Maja Dziurny (SKF Centrum Walki - Warszawa)
Martyna Pietkun (BKT Huzar)
Gratulujemy zawodniczkom i życzymy kolejnych sukcesów na arenie międzynarodowej!
Pozdrawiam,
Paweł Baranowski



