Czwartek był pierwszym dniem startu Polaków na Akademickich Mistrzostwach Świata w Taekwondo. Niestety nie należy zaliczyć tego dnia do udanych. W kategorii do 49 kg kobiet w pierwszej walce uległa Beata Przewłocka z AZS UW-M Olsztyn

Czwartek był pierwszym dniem startu Polaków na Akademickich Mistrzostwach Świata w Taekwondo (Vigio - Hiszpania). Niestety nie należy zaliczyć tego dnia do udanych. W kategorii do 49 kg kobiet w pierwszej walce uległa na punkty 7:1 Z Wienamką VAN Thi Kim Thu Beata Przewłocka z AZS UW-M Olsztyn. Kategorię tę wygrała zawodniczka z Tajwanu - YANG Shu-Chun. Brązowy medal wywalczyła Turczyna MAVI Sevde, natomiast trzecie: Koreanka PARK Myeong Suk i Wietnamka VAN Thi Kim Thu.

Dzisiaj walczą kolejni zawodnicy. W kategorii kobiet do 73 kg startować będzie Katarzyna kalinowska z AZS UW-M Olsztyn oraz Jej kolega klubowy - Piotr Hatowski w kategorii męskiej do 87 kg.

Szczegółowe drabinki dostepne są na oficjalnej stronie Akademickich Mistrzostw Świata www.universiadavigo.com