Ostatni dzień, na trwających od czwartku 6 października 2011 w cypryjskim Pafos, Mistrzostw Europy Juniorów był niezwykle udany dla Reprezentantów Polski. Biało – czerwoni aż trzy krotnie stawali na podium zdobywając dwa srebrne medale i jeden brązowy. Do Polski ze srebrnymi medalami wrócą zawodnicy AZS OS Poznań: Maciej Dąbrowski kat. -73 kg, oraz Maja Molska w kat. +68kg. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Katarzyna Lis w kat. -68 kg reprezentująca, na co dzień MUKS „piętnastka” Bydgoszcz.

Ostatni dzień, na trwających od czwartku 6 października 2011 w cypryjskim Pafos, Mistrzostw Europy Juniorów był niezwykle udany dla Reprezentantów Polski.  Biało – czerwoni aż trzykrotnie stawali na podium zdobywając dwa srebrne medale i jeden brązowy.

Do Polski ze srebrnymi medalami wrócą zawodnicy AZS OS Poznań: Maciej Dąbrowski kat. -73 kg, oraz Maja Molska w kat. +68kg. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Katarzyna Lis w kat. -68 kg reprezentująca, na co dzień MUKS „piętnastka” Bydgoszcz.

Maciej Dąbrowski w drodze po medal pokonał kolejno: reprezentanta Cypru Stefanosa Liverasa 6-1, Azera Vladislava Subbotina 7-3 oraz Portugalczyka Julio Ferreirę 9-6. W finale tej kategorii uległ turniejowej jedynce, Rosjaninowi Aliaskhabowi Sirazhovowi 5-8.

Koleżanka klubowa Dąbrowskiego Maja Molska trzykrotnie zwycięsko schodziła z cypryjskich mat. W pierwszej walce, dosłownie zmiażdżyła zawodniczkę z Austrii Vereną Wegscheider kończąc pojedynek wynikiem 16-2. Rozpędzona wyeliminowała stosunkiem 11-0 rozstawioną z nr 1 Niemkę Vanessę Wirtz oraz stosunkiem 8-3 rozstawioną z nr 4 Szwedkę Casandrę Ikonen. W drodze po złoto, Polka musiała uznać wyższość Greczynki Aikaterini Gkoutoula 1-4.

Katarzyna Lis stoczyła dwa zwycięskie pojedynki kolejno z: rozstawioną nr 6 Brytyjką Alexandrą Thomas 13- 8 oraz turniejową trójką, Niemką Leną Kersten 13-11. W półfinale silniejsza od Bydgoszczanki okazała się Serbka Violeta Babic, która wygrała stosunkiem 14 – 11.

Dwa srebra i brąz są bardo dobrym rezultatem polskich juniorów. Gratulacje nalezą się również trenerom klubowym i reprezentacyjnym, którzy włożyli niezwykle dużo pracy i zaangażowania w ten triumf. Polacy wystartowali na Cyprze w 12 osobowym składzie. Pozostali reprezentanci Polski startujący w tych zawodach odpadli w pierwszych fazach turnieju.