Zawodniczka stołecznego AZS AWF Katarzyna Wieczorek, startująca w kat 67 kg, na Mistrzostwach Świata w Taekwondo Olimpijskim, które trwają od 1 maja w koreańskim mieście Gyeongju, była o krok od medalu tej imprezy. Warszawianka wygrała 3 pojedynki, kolejno z Norweżką Nikoliną Kursar 12:2, w dogrywce o złoty punkt reprezentantkę Puerto Rico Asuncion Ocasio Rodriguez (po regulaminowym czasie było 2:2) oraz Rosjanką Aleksandrą Potapovą 7:4. W walce o medal uległa 6:0 zawodniczce zza naszej zachodniej granicy Helenie Fromm zajmując ostatecznie miejsca 5-8.

Piotr Paziński – klubowy kolega Katarzyny Wieczorek, startujący w kat 80 kg, pierwsze starcie wygrał bez walki. Jego przeciwnik – reprezentant Konga nie stawił się na matę. W drugiej walce uległ, reprezentantowi Azerbejdżanu Raminowi Azizovi 3:6, ostatecznie plasując się na miejscach 17-32.

Podobny scenariusz zrealizował Michał Łoniewski (również zawodnik AZS AWF Warszawa). W najsilniej obsadzonej kategorii wagowej do 68 kg, pierwszą walkę wygrał przez niestawienie się przeciwnika na macie. Na zawody nie dojechał reprezentant Federacji Saint Kitts and Nevis Leroy Lewis. W drugiej walce uległ zawodnikowi z Niemiec Danielowi Manz 5:8, zajmując miejsca 33-64.

Do nieudanych występ na MŚ w Korei zaliczy Aleksandra Uścińska WKS Grunwald Poznań, kat 57 kg. W pierwszej walce z reprezentantką Salwadoru Laurą Vanessą Vasquez Riva, po regulaminowym czasie był remis 5:5. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia i o zwycięstwie zadecydowali sędziowie, wskazując na wygraną zawodniczki z Salwadoru.

4 maja będzie dniem przerwy dla polskich zawodników. Kolejne walki Polaków odbędą się w czwartek 5 maja, kiedy to na matę wejdą medaliści zeszłorocznych Mistrzostw Europy: Iwona Kosiorek i Łukasz Śmigaj.