W miniony weekend odbył się już kolejny kurs doszkalający oraz kurs na sędziego kandydata, którego organizatorem był Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego natomiast wykładowcami: Pan Krzysztof Łabutka członek zarządu d/s sędziowskich PZTO oraz Pan Michał Rudy Sędzia Główny PZTO.
 
W zmaganiach wzięło udział 26 osób. Wśród tak licznej grupy znalazło się dziewięciu sędziów doszkalających się, w tym Bartosz Kmiecik oraz Weronika Uścimiuk podnieśli swoje dotychczasowe uprawnienia z sędziego okręgowego do klasy sędziego związkowego.
 
Kolejne 17 osób to sędziowie, którzy zaczynają swoją sędziowską karierę lecz i tu nie zabrakło niespodzianek. Swoje koło na drodze życia w taekwondo zatoczył człowiek, który wiele lat temu również wpisał się w karty historii jako trener, działacz, egzaminator oraz sędzia. Pan Leszek Wenecki, który to postanowił mocno odświeżyć swoje nabyte wcześniej umiejętności i po konkretnej "pigułce z wysoką dawką wiedzy", żwawym krokiem powrócić ponownie na maty wzmacniając szeregi młodych pasjonatów sędziowania.
 
Pierwszego dnia nasi szkoleni zapoznawali się z przepisami i regulaminami WT oraz PZTO. Były też ćwiczenia praktyczne przy wykorzystaniu sprzętu do odtwarzania i analizy VR , programu Daedo do rozgrywania zawodów oraz pracą na protokole. Zaskoczeniem dla kursantów była niespodziewana wizyta V-ce prezesa d/s organizacyjnych Pana Artura Chmielarza, który podzielił się z nimi szeroko pojętą wiedzą praktyczną oraz teoretyczną z zakresu sędziowania dając przy tym bardzo cenne wskazówki.
 
W drugim dniu po powtórce z teorii oraz praktycznym wykonywaniu gestów odbyły się długo wyczekiane testy. Należało przejść egzamin teoretyczny, następnie egzamin sprawności fizycznej oraz test praktyczny z wykonywania gestów w oparciu o konkretne sytuacje.
 
Jak dodają prowadzący zajęcia "Możemy się tylko cieszyć ,że dzięki takim szkoleniom poziom sędziowania wzrasta a sędziów przybywa z każdym kolejnym szkoleniem".
Pozostaje życzyć dalszych sukcesów i połamania żółtych kartek.