Kursokonferencja Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, odbywająca się 13-14 stycznia, była wyjątkowym wydarzeniem. Ponad 150 licencjonowanych trenerów, sędziów i egzaminatorów w strojach "dobok" uczestniczyło w intensywnych zajęciach treningowych, tworząc atmosferę pełną energii i pasji. Doskonała organizacja i zaangażowanie uczestników spotkały się z uznaniem na międzynarodowych portalach promujących taekwondo, świadcząc o globalnym oddźwięku wydarzenia.
 
Zagraniczni eksperci, tacy jak Bernhard Thomys i Dragan Jović, byli pod dużym wrażeniem poziomu i dynamiki kursokonferencji. Ich wkład, wiedza i międzynarodowe doświadczenie przyczyniły się do podniesienia wartości merytorycznej kursu. Michał Jędruch, ceniony fizjoterapeuta, wzbogacił program o praktyczne warsztaty z zakresu tapingu sztywnego, co było idealnym połączeniem teorii z praktyką.
 
Kursokonferencja stała się również okazją do uhonorowania wybitnych osiągnięć poprzez mini galę podsumowującą rok 2023. Najlepsze kluby i szkoleniowcy otrzymali nagrody w oparciu o wyniki międzynarodowe i klasyfikację Systemu Sportowego Młodzieżowego (SSM), dodatkowo podnosząc prestiż tego zgromadzenia. Wręczone zostały również odznaki PZTO i dyplomy z podziękowaniami.
Kursokonferencja w Polsce nie tylko poszerzyła wiedzę uczestników, ale również zainspirowała do dalszego rozwoju i promowania taekwondo. Atmosfera, profesjonalizm i współpraca, które były obecne podczas tego wydarzenia, potwierdziły siłę i dynamikę środowiska taekwondo w Polsce, jak i jego rosnące znaczenie na arenie międzynarodowej. Z ogromną dumą i wdzięcznością możemy stwierdzić, że kursokonferencja była wydarzeniem, które zostanie zapamiętane i które na długo zapisze się w annałach taekwondo. DZIĘKUJEMY wszystkim uczestnikom, prelegentom i organizatorom za ich wkład i zaangażowanie w to niesamowite wydarzenie.
 
Klasyfikacja klubów z największą liczbą punktów Systemu Sportu Młodzieżowego w roku 2023:
1. KS AZS UWM, Olsztyn
2. KS AZS AWF, Warszawa
3. ULKS Andros, Puławy
4. KS AZS-AWF, Poznań
5. Organizacja Środowiskowa AZS, Poznań
5. Opolski Klub Taekwondo, Opole
 
Klasyfikacja trenerów z największą liczbą punktów Systemu Sportu Młodzieżowego w roku 2023:
1. Michał Łoniewski
2. Łukasz Scheffler
3. Tomasz Gorwa
4. Łukasz Rewieński
5. Tomasz Pielak
 
Klasyfikacja trenerek z największą liczbą punktów Systemu Sportu Młodzieżowego w roku 2023:
1. Józefina Nowaczyk-Wróbel
2. Magdalena Leporowska
3. Katarzyna Idziak
4. Dorota Sadowska
5. Justyna Niedziałek
 
Wyróżnienia trenerów za wyniki międzynarodowe otrzymali: Łakomy Waldemar, Bartosiewicz Andrzej, Ruta Maciej, Scheffler Łukasz, Łoniewski Michał.