Mistrzostwa Europy Juniorów, Tallinn 2023
W dniach 24-26 sierpnia 2023 roku, Tallinn - stolica Estonii, gościła Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwondo. W tych zawodach Polskę reprezentowała silna ekipa licząca 12 utalentowanych zawodników.
Miejsca medalowe:
1. Anita Kamińska - Brązowy medal w kategorii wagowej do -46 kg, z wynikiem 2 zwycięstw.
2. Mateusz Chrzanowski - Brązowy medal w kategorii wagowej do -59 kg, z wynikiem 2 zwycięstw.
3. Mikołaj Sokołowski - Srebrny medal w kategorii wagowej do -78 kg, z wynikiem 3 zwycięstw.
Miejsca 5-8:
1. Julia Nowak - Miejsce 5-8 w kategorii wagowej do -63 kg, z 1 zwycięstwem.
2. Michalina - Miejsce 5-8 w kategorii wagowej do -42 kg, brak wygranych walk.
3. Bartosz Szukalski - Miejsce 5-8 w kategorii wagowej do -63 kg, z 2 zwycięstwami.
4. Wiktoria Bajer - Miejsce 5-8 w kategorii wagowej do -49 kg, z 2 zwycięstwami.
Miejsca 9-16 lub 17-32:
1. Agnieszka Krajewska - Miejsce 9-16 w kategorii wagowej do -52 kg, brak wygranych walk.
2. Kajetan Rupar - Miejsce 9-16 w kategorii wagowej do -55 kg, 1 zwycięstwo.
3. Dominik Lewandowski - Miejsce 9-16 w kategorii wagowej do -68 kg, 1 zwycięstwo.
4. Anna Pawłowska - Miejsce 17-32 w kategorii wagowej do -59 kg, brak wygranych walk.
5. Emilia Hoffman - Miejsce 17-32 w kategorii wagowej do -55 kg, brak wygranych walk.
Te Mistrzostwa były doskonałą okazją dla młodych talentów do zaprezentowania swoich umiejętności na międzynarodowej scenie, przynosząc zarówno medale, jak i cenne doświadczenie z rywalizacji na najwyższym poziomie. W klasyfikacji drużynowej juniorów Polska zajęła 12. miejsce, dowodząc rosnącej pozycji naszych taekwondzistów w europejskiej elicie.

Mistrzostwa Europy Seniorów w kategoriach olimpijskich, Tallinn 2023

Równolegle z Mistrzostwami Europy Juniorów, odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w kategoriach wagowych olimpijskich. Polska reprezentacja wzięła udział w tych zawodach, zdobywając dwa cenne medale.
W kategorii +67 kg, Aleksandra Kowalczuk zdobyła srebrny medal, odnosząc zwycięstwa nad rywalkami z Danii i Dagmarą Haremzą. W tej samej kategorii Dagmara Haremza zdobyła brązowy medal po wygranej pierwszej walce z reprezentantką Łotwy.
Nikola Krajewska (-49 kg) uplasowała się na piątym miejscu, wygrywając potyczkę z ukraińską zawodniczką. Niestety, Justyna Kowalkowska i Julia Szpak (obie w kategorii -67 kg) zakończyły swój udział na etapie pierwszych pojedynków.
W rywalizacji mężczyzn, trzy piąte miejsca przypadły polskim zawodnikom. Szymon Piątkowski w kategorii -80 kg odniósł zwycięstwo nad reprezentantem Czarnogóry, a Adrian Wojtkowiak pokonał przedstawiciela drużyny uchodźców. Niestety, Mikołaj Szaferski (+87 kg) uległ ukraińskiemu zawodnikowi w swojej pierwszej walce o medal. Sebastian Uścimiuk w kategorii -68 kg również odpadł po pierwszym pojedynku.
Podsumowując, Polska reprezentacja zdobyła szóste miejsce w klasyfikacji medalowej seniorów, podczas gdy pierwsze miejsce zajęła Serbia zdobywając osiem medali.
Pełne wyniki indywidualne oraz klasyfikacje medalowe są dostępne na stronie wydarzenia: