Marcin Anikiej (ULKST Borne Sulinowo) został wicemistrzem świata juniorów w kategorii do 63 kg. Na rozgrywanych w Meksyku turnieju kwalifikacyjnym do I młodzieżowych igrzysk olimpijskich oraz mistrzostwach świata juniorów, Polak dokonał już historycznego wyniku zdobywając w miniony piątek, pierwszą męską kwalifikację do I młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Singapurze. Dzisiejszej nocy potwierdził wysoką dyspozycję zdobywając tytuł wicemistrza świata.

Marcin Anikiej (ULKST Borne Sulinowo) został wicemistrzem świata juniorów w kategorii do 63 kg. Na rozgrywanych w Meksyku turnieju kwalifikacyjnym do I młodzieżowych igrzysk olimpijskich oraz mistrzostwach świata juniorów, Polak dokonał już historycznego wyniku zdobywając w miniony piątek, pierwszą męską kwalifikację do I młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Singapurze.  Dzisiejszej nocy potwierdził wysoką dyspozycję zdobywając tytuł wicemistrza świata.

\

(zdjęcia przedstawiają wygraną walkę Marcina z Serbem)

Złoto w tej kategorii zdobył reprezentant Iranu, Homayouni Amirhossein. Z kolei brązowy krążek przypadł: Kanadyjczykowi Shashank Bhat  oraz reprezentantowi Kuby Danielowi Miranda Fidalgo.

W drodze do tego sukcesu, Polak pokonał bardzo wysoko zawodnika z Algierii (8:0), następnie Serba (14:10). O wejście w strefę medalową, w walce z zawodnikiem z Mołdawi, po 3 rundach było 10:10, tak więc o dalszym uczestnictwie w mistrzostwach zadecydowała dodatkowa runda o złoty punkt (Gold Point - GP). Polak ją wygrał. Tak więc w półfinale walczył już z Kubańczykiem - Danielem Miranda Fidalgo. Marcin Anikiej podobnie jak wczesniej wygrał ją "złotym punktem". W finale uległ 15:3 reprezentantowi Iranu - Homayouni Amirhossein.

Srebro Anikieja jest jedynym polskim medalem z tej imprezy. Pozostali zawodnicy: Klaudia Włodarczak (42 kg) ULSKT Borne Sulinowo, Daria Ćwiklińska (55 kg) Bydgoski Klub Taekwondo odpadli po pierwszych swoich walkach. Igor Kryszkiewicz (+78 kg) reprezentujący AZS UWM Olsztyn co prawda wygrał pierwszą walkę z reprezentantem Grecji, jednak w drugiej musiał uznać wyższośc przeciwnika.