Irańczyk Mohammad Soleimani nie stanął do finałowego pojedynku turnieju taekwondo pierwszych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Singapurze z zawodnikiem Izraela Gilim Haimovitzem. Sprawą zajął się Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Na stronie PZTO pisaliśmy o tym, iż zawodnik wycofał się w pierwszej rundzie.

W finale Mohammad Soleimani miał walczyć z Gilim Haimovitzem. Jako powód niestawienia się irańskiego zawodnika do rywalizacji podano kontuzję.

Jednak MKOl zbada, czy brak Irańczyka w pojedynku o złoty medal nie miał przypadkiem charakteru politycznego. - Otrzymaliśmy już protokół sędziowski. Przyjrzymy się dokładnie całemu zdarzeniu - obiecał wiceprzewodniczący MKOl Niemiec Thomas Bach.

Igrzyska potrwają do 22 sierpnia. W ciągu dwunastu dni wystąpi ponad 3600 sportowców w wieku 14-18 lat z 204 krajów, którzy rywalizować będą w 26 dyscyplinach. Reprezentacja Polski liczy 43 osoby.