Mimo, że zawody się jeszcze toczą, to start wojskowej reprezentacji Polski na 19. Militarnych Mistrzostwach Świata w Quebec w Kanadzie już się zakończył. Ostateczne 4 zawodniczki z Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald z Poznania: Aleksandra Uścińska, Martina Swojak, Nataliza Rybarczyk i Iwona Kosiorek wywalczyły dwa medale: jeden srebrny i jeden brązowy.

Mimo, że zawody się jeszcze toczą (do 21 lipcab.r.), to start wojskowej reprezentacji Polski na 19. Militarnych Mistrzostwach Świata w Quebec w Kanadzie już się zakończył. Ostateczne 4 zawodniczki z Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald z Poznania: Aleksandra Uścińska, Martina Swojak, Nataliza Rybarczyk i Iwona Kosiorek wywalczyły dwa medale: jeden srebrny i jeden brązowy.

Srebrna medalista - Aleksandra Uścińska (trzecia od lewej) w kat. 57 kg. pokonała 1:9 w pierwszej walce Brazylijkę Luane FONTES. W drugiej natomiast po dogrywce zwyciężyła z Chinką Deping KONG. Walki finałowej nie była w stanie toczyc z uwagi na kontuzje nogi. Ostatecznie zajęła drugie miejsce. Złoto w tej kategorii wywalczyła Katsiaryna LIS z Białorusi.

Aleksandra Uscińska w walce

Z kolei Martina Swojak w kat. 73 kg pierwsza walkę przegrała ze Słowenką Rajher NUSA 6:0. W walce repasażowej wygrała 4:5 z Brazylijką Lorena MONTIERO. Złoto w tejk kategorii wagowej wywalczyła Yingying HAN z Chin.

Pozostałe dwie zawodniczki znalazły się poza podium. Iwona Kosiorek przegrała w pierwszej walce z Niemką Katharina WEISS oraz druga w repasażach z Brazylijką Hellorayne PAIVA. Natalia Rybarczyk z kolei przegrała z Brazylijką.