W drugim dniu rozgrywania konkurencji taekwondo złote medale wywalczyli: Irańczyk - REZAEI Kaveh w kategorii męskiej do 55 kg oraz z Tajlandii PONGPANIT Worawong w kategorii kobiet do 49 kg.

PONGPANIT Worawong wygrała 5:4 finałowy pojedynek z zawodniczką z Jordanii TOURAN Dana. O podziale miejsc zadecydowała dopiero dodatkowa runda, w której zawodniczka z Tajladii z kontrataku zdobyła przeważający punkt na wagę złotego medalu olimpijskiego. Trzecie miejsca wywalczyły w tej kategorii kobiet (49 kg): PHAN Melanie z Kanady oraz BATES Jessie z USA.

Natomiast w przypadku mężczyzn finał w kategorii 55 kg początkowo był wyrównany (do pierwszej rundy). W drugie rundzie, zawodnik z Kazachstanu - MAMAYEV Nursultan starcił 3 punkty zdobywając 2. W ostatniej rundzie Irańczyk zwiększył przewagę i ostatecznie pojedynek zakończył się 4:2 dla zawodnika z Iranu - REZAEI Kaveh. Trzecie miejsca, a wiec brązowe krążki Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich wywalczyli: reprezentant gospodarzy - TAN Jia Jun Daryl oraz NGUYEN Quoc Cuong z Wietnamu.

Przypominamy, że już jutro (wtorek) o godzinie 11.00 czasu polskiego walczy Polak - Marcin Anikiej z ULKST Borne Sulinowo w kategorii do 63 kg. Na kanale 6 telewizji internetowej (http://www.youtholympicgames.org/tv_live.asp), na żywo bedzie można zobaczyć pojedynek Polaka.