W rozegranym w dniach 12-13 marca pucharze świata Turkish Open G2 w Antalyi, jako pierwsze stanęły do rywalizacji kobiety. Aleksandra Kowalczuk (kat. +73kg), rozstawiona w turnieju z numerem pierwszym, w drodze do wywalczonego srebrnego medalu pokonała zawodniczkę z Turcji (19-9), następnie z Korei (2-1). W finale uległa kolejnej z reprezentantek gospodarzy, wynikiem 3-6.

Patrycja Adamkiewicz, rozstawiona z numerem trzecim w kategorii wagowej do 57 kg, wygrała dwie wymagające walki, kolejno: z Iranką (38-28) i Turczynką (12-11). Po tych zwycięstwach, z uwagi na gorsze samopoczucie, została wycofana z dalszej rywalizacji. Patrycja wróciła do domu z wywalczonym brązowym medalem.

Drugiego dnia zawodów do walki stanęli panowie. W kategorii -80 kg triumfował Szymon Piątkowski. W drodze po złoty medal pokonał dwóch reprezentantów Turcji wynikami 25-5 i 18-15. Do walki półfinałowej nie stawił się kolejny z zawodników gospodarzy, zaś w finale Polak pokonał taekwondzistę z Uzbekistanu wynikiem 11-9.

Pozostali reprezentanci Polski startujący w barwach kadry narodowej, obaj walczący w kategorii do 68 kg, zaprezentowali dobry poziom sportowy. Mateusz Szczęsnowski uległ zaledwie jednym punktem (8-9) reprezentantowi z Uzbekistanu, późniejszemu srebrnemu medaliście turnieju. Łukasz Cudnoch wygrał swoją pierwszą walkę przeciwko zawodnikowi z Turcji 12-4, w kolejnej zaś nie zdołał zatrzymać reprezentanta Luksemburgu (8-15).

Ostatecznie spośród pięciorga sportowców biało-czerwonych barw, troje wraca z medalami: złotym, srebrnym i brązowy. Był to pierwszy start w 2022 roku. Wojownicy mają kilka dni na zebranie sił, a już w najbliższy weekend staną do walki o medale w turnieju President’s Cup G2 w Albanii.