Nie tylko Jakub Płaczek z KS Karor Bydgoszcz odniósł sukces na 16. Otwartych Mistrzostwach Chorwacji w Taekwondo, które odbyły się 6-7 listopada w Zagrzebiu. Na najwyższym podium stanął Adrian Filipek w kategorii juniorów do 63 kg z UKS Andros Puławy.

Dekarocja kategorii juniorów do 63 kg (Adrian Filipek 1 miejsce)Nie tylko Jakub Płaczek z KS Karor Bydgoszcz odniósł sukces na 16. Otwartych Mistrzostwach Chorwacji w Taekwondo, które odbyły się 6-7 listopada w Zagrzebiu. Na najwyższym podium stanął Adrian Filipek w kategorii juniorów do 63 kg z UKS Andros Puławy (z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego Nr 50 w Warszawie). Początek walk tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów  miał bardzo udany, bowiem wygrał zdecydowanie na punkty (17:6) z reprezentantem Izraela. Drugi pojedynek stoczył z Chorwatem, a trzeci z Serbem. Dwucyfrowy wynik również Polak uzykskał w walce półfinałowej, gdzie z Chorwatem - MATUZIĆ Luka wygrał 17:6. Finał zawodnik SMS-u wygrał z  Benoit HANNARTEM z Tapia Team z Afryki. W kategorii junior powyżej 78kg udany występ odnotował także Igor Kryszkiewicz ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Olsztyna, który przegrał jedynie z Reprezentantem Rosji - MAKHMADGIRIEM MALSAGOVEM. W kategorii kobiecej juniorów trzecie miejsce zajęła Magdalena Śmiglewska  (kat. do 55 kg) oraz Ewelina Walkiewicz (kat. do 49 kg) - obie z ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie. W tych samych zawodach w kategorii seniorek do 57 kg Agata Jackiewicz AKS OSW Start Olsztyn zajęła 3 miejsce. Polka pierwszą walkę wygrała na punkty z Chorwatką - KRALJIĆ Martina, natomaist drugą z Serbką - Draganą Gladović. O wejście w strefę medalową wygrała na punkty z Niemką Isabel Batinic. Niestety w pófinale przegrała z zawodniczką gospodarzy - Iskrą PEZDIRC.