Ostatniego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Europy, rozgrywanych od piątku 6 listopada, w hiszpańskim Vigo, Alicja Podchul zawodniczka warszawskiego AZS AWF startująca w kategorii -51 kg., zdobyła brązowy medal.

Ostatniego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Europy, rozgrywanych od piątku 6 listopada w hiszpańskim Vigo, Alicja Podchul zawodniczka warszawskiego AZS AWF, startująca w kategorii -51 kg., zdobyła brązowy medal.

Polka rozpoczęła dzień od zwycięstwa nad Bułgarką Filką Atanasovą wynikiem 11-9. W kolejnej walce, której stawką był już brązowy medal, warszawianka nie dała szans Rumunce Livii Lixandru, wygrywając 12-8. Niestety w starciu o finał, Polka nie sprostała Szwajcarce Manueli Bezzola ulegając 7-11. W ten sposób, Alicja Podchul obok Eryka Rodzika i Igora Kryszkiewicza, została polską medalistką podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Niestety wyniki reszty naszych reprezentantów walczących w sobotę i niedzielę, należałoby pominąć. Jednak dla sprawozdawczej rzetelności informujemy, iż pozostali zawodnicy przegrali swoje pierwsze walki. Poniżej kompletne wyniki Polaków: