Dnia 10. kwietnia 2022 roku rozpoczął się obóz treningowy, w którym udział biorą kadrowicze i trenerzy z aż 11 krajów: Niemiec, Litwy, Słowenii, Słowacji, Austrii, Danii, Ukrainy, Węgier, Indii, Czech i oczywiście z Polski. 

W zgrupowaniu bierze udział blisko 100 sportowców, trenujących i rywalizujących w kategoriach juniorskich i seniorskich. 

W trakcie obozu mają miejsce treningi obfitujące w zadania sparingowe i różne rozwiązania taktyczne. Dnia 13. kwietnia licencjonowani sędziowie PZTO: Matylda Marcinkowska, Oleksandra Troshyna, Małgorzata Moczydłowska, Karolina Wakszyńska, Anna Obrambskana, Piotr Wójtowicz, Igor Sapała i Bohdana Kotiash, na czterech matach sprawnie przeprowadzili rozegranie dokładnie 100 walk sparingowych z użyciem elektronicznego systemu TPSS. 

Po zakończonych walkach taekwondziści mogli skorzystać z masażu i porady fizjoterapeutycznej specjalistów z Rehasport Clinic. 

Treningi seniorów w trakcie zgrupowanie przygotowali i poprowadzili trener polskiej kadry narodowej seniorów Waldemar Łakomy, trener kadry narodowej U21 Zbigniew Karpierz, wraz z pomocą trenerów asystentów Aniki Godel-Chełmeckiej i Piotra Hatowskiego. 

Treningi juniorów odbyły się pod okiem trenera kadry narodowej juniorów Macieja Ruty, z pomocą trenerów Marcina Chorzelewskiego , Przemysława Pachli i Michała Łoniewskiego. 

Opieką fizjoterapeutyczną w trakcie całego zgrupowanie objęli zawodników fizjoterapeuci kadr Polski: Jan Kaczmarek i Mateusz Goanec. 

Zgrupowanie zakończy się 15.kwietnia porannym treningiem, po którym goście wyruszą w drogę do domu, by wypocząć po wyczerpującym tygodniu. Obóz ten stanowił kolejny etap przygotowawczy przed zbliżającymi się w maju Mistrzostwami Europy 2022. 

Reprezentacja Polski seniorów, od razu po Świętach Wielkanocnych wyruszy na zgrupowanie krajowe do COS Zakopane.