Dziesiejszy dzień (środa) w turnieju taekwondo na I Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich był zdominowany przez zawodników z Korei. W kategorii męskiej do 73 kg złotow wywalczył KIM Jin Hak oraz w kategorii kobiet do 63 kg - JEON Soo Yeon.

Pojedynek finałowy w kategorii do 73 kg KIM Jin Hak stoczył z Rosjaninem - SIRAZHOV Aliaskhab. Pierwsza runda zakończyła się remisem (0:0). W drugiej rundzie zarówno Koreańczyk, jak i Rosjanin zdobyli po dwa punkty. Oznaczało to, że o zwycięstwie zadecyduje trzecia runda, a w przypadku dalszego remisu - runda dodatkowa. Jak się chwilę potem okazało trzecia część pojedynku należała do KIM Jin Hak. Ostaecznie finał zakończył się wynikiem 6:4. Brązowe medale w tej kategorii wagowej wywalczyli: zawodnik z Ukrainy - DOMINISHYN Maksym oraz SAMAHA Michel  z Libanu.

Z kolei w kategorii kobiet do 63 kg pojedynek finałowy Koreanka toczyła z Niemką KATHEDER Antonia. Pierwszą i drugą rundę wygrała Koreanka, natomiast trzecią Niemka. Ostatecznie walka zakończyła się wynikiem 4:1 dla Koreanki. Trzecie miejsca wywaczyła zawodniczka z Francji - SILVESTRI Samantha oraz z Hiszpanii - IRIGOIEN Nagore.

Jutro ostatni dzień turnieju taekwondo na I Młodzieżowych Igrzyskach Olimpisjkich. Serdecznie zapraszam wszystkich na blok prowadzony przez Marcina Anikieja http://www.singapur.wp.pl/kat,1026395,blog.html oraz jednocześnie do głosowania na naszą dyscyplinę http://www.singapur.wp.pl/ankieta.html