Egzamin mistrzowski PZTO

W dniu 17 grudnia 2011, w Centrum Kultury Koreańskiej przy Ambasadzie Korei w Warszawie odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie PZTO. Był to pierwszy egzamin przeprowadzany, po podpisanej przez PZTO umowie z Kukkiwon dotyczącą wzajemnej współpracy oraz porządkującą kwestie promocji na stopnie mistrzowskie Poom/Dan. Dzięki temu porozumieniu, PZTO miał możliwość powołania komisji egzaminacyjnej, która oceniała zdających.

Mistrz Europy znowu na podium

Na zakończonym w niedzielę 11grudnia 2011 roku, French Open 2011 - ostatnim w bieżącym roku turnieju klasy A ETU, zawodnik AZS OŚ Poznań Albert Millert stanął na najwyższym stopniu podium, kategorii junior -48 kg. Aktualny Mistrz Europy kadetów, w drodze po złoty medal pokonał kolejno: reprezentanta Francji Yohana Boutier 8-7, Rosjanina Egora Shtepę 8-3, reprezentanta Algierii Singha Chana Rajveera 8-0 oraz w półfinale Francuza Michaela Ramananta soa Pierrea 12-6. W zwycięskim finale Poznaniak wygrał 8-6 z Niemcem Polatem Birkantem.

Kurs instruktorski w Poznaniu – nowy termin

Ze względu na zbyt małą ilość zgłoszeń oraz ze względu na wydłużona procedura rejestracji kursu w Ministerstwie Sportu i Turystyki według wymagań nowej ustawy o sporcie, kurs instruktorski w Poznaniu został przełożony na wiosnę roku 2012. Wszystkich zgłoszonych do tej pory uczestników prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa w kursie w nowym terminie - za pomocą poczty elektronicznej na adres: sadur@poczta.fm Jednocześnie w dalszym ciągu przyjmujemy zgłoszenia nowych kandydatów.

Możliwość rejestracji stopni Poom/ Dan uzyskanych poza PZTO

W związku z podpisaną przez PZTO umowy z Kukkiwon, dotyczącej wzajemnej współpracy oraz porządkującą kwestie promocji na stopnie mistrzowskie Poom/Dan, o czym informowaliśmy we wpisie z dnia 21 października 2011 (zob. Współpraca PZTO z Kukkiwon), Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego planuje wprowadzić z dniem 1 stycznia 2012 roku, nowy regulamin nadawania stopni uczniowskich i mistrzowskich – kompatybilny z zasadami Kukkiwon.

Puchar ZG AZS - przeniesiony na maj 2012

Z powodu braku wystarczającej frekwencji, Puchar Zarządu Głównego AZS w taekwondo olimpijskim, został przeniesiony na 19 - 22 maja 2012 roku. Impreza ta, skierowana będzie do wszystkich klubów zrzeszonych w AZS. Startować mogą zawodnicy będący członkami AZS posiadający ważne legitymacje studenckie, stopnie zarejestrowane w PZTO oraz ważne badania sportowe zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie są wymagane licencje klubowe i zawodnicze.

3 medale w Chorwacji

Na zakończonych w niedzielę 6 listopada 2011 17. Międzynarodowych Mistrzostwach Chorwacji w Taekwondo Olimpijskim, reprezentanci Polski zdobyli 3 medale. Ze złotym medalem na szyi w kategorii Junior +78 kg, do kraju powrócił Michał Józwiak reprezentujący UKS Szakal Jeżyce Poznań. Srebro kategorii Kadet -41 kg wywalczyła Patrycja Adamkiewicz (Białe Tygrysy Jarocin). W finale Polka uległa, reprezentantce gospodarzy Andrei Pacandi (4:5). Na najniższym stopniu podium kategorii Kadet -37kg, stanął zawodnik AKS OSW Start Olsztyn Seweryn Bartochowski.

Międzynarodowe Mistrzostwa Chorwacji

Blisko 1140 zawodników i zawodniczek z 32 krajów świata weźmie udział w rozpoczynającym się jutro turnieju Klasy A - 17 Croatia Open w Zagrzebiu. Polskę reprezentować będzie 43 osoby z następujących klubów Victoria Morąg , Ilyo Bolesławiec, Start Olsztyn , SMS Warszawa, SMS Olsztyn oraz ekipy AZS OŚ Poznań , AZS UWM Olsztyn i AZS AWF Warszawa, oraz Kadra Narodowa PZTO w kategoriach wiekowych kadet, junior i senior.

Zmiana siedziby biura PZTO

Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego uprzejmie informuje, iż od dnia 1 listopada 2011 roku zmianie ulega siedziba biura związku. Aktualny adres to: 00 – 643 Warszawa, ul. Nowowiejska 5/44 W związku z przeprowadzką, kontakt telefoniczny z pracownikami biura może być w najbliższych dniach utrudniony. W pilnych sprawach prosimy o kontakt pod nr tel.: 509 347 107 lub na adres elektroniczny: biuro@pztaekwondo.pl Za utrudnienia przepraszamy.